Wirtualny adres dla firmy – jakie przynosi korzyści?

Wynajem powierzchni biurowych to spory koszt dla każdego przedsiębiorcy. Wszystkie osoby rejestrujące własną działalność muszą podać adres, pod którym będzie ona funkcjonować. W odpowiedzi na potrzeby mniejszych firm, freelancerów oraz większych biznesów otwierających siedziby w nowych miastach, powstały wirtualne biura. To innowacyjne rozwiązania, które zmieniają podejście pracodawców do konieczności posiadania dedykowanych powierzchni biurowych. Czy wirtualny adres dla firmy to realna oszczędność dla osób posiadających własny biznes? Jakie jeszcze korzyści przynosi nawiązanie współpracy z wirtualnym biurem? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z korzystnym wynajmem powierzchni biurowych znajdziesz w poniższym artykule!

Czym jest wirtualny adres dla firmy?

Zgodnie z prawem polski przedsiębiorca nie musi posiadać powierzchni biurowej, aby móc zarejestrować swój biznes. W związku z tym duża część początkujących właścicieli firm decyduje się na umieszczenie biura w swoim własnym domu. To rozwiązanie, chociaż kuszące na początku drogi biznesowej, nie jest korzystne w dłuższej perspektywie. Kłopoty z głośnymi sąsiadami, problemy z rozdzieleniem życia prywatnego od służbowego, czy trudności ze skupieniem – to tylko niektóre z komplikacji, które mogą pojawić się podczas ciągłej pracy z domu.

W odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców powstały takie inicjatywy jak wirtualne biura. Najprościej rzecz ujmując, jest to rozwiązanie umożliwiające rejestrację firmy pod prestiżowym adresem w centrum dużego miasta. Decydując się zatem na podstawowy pakiet wirtualnego biura zyskujesz możliwość używania ich adresu jako miejsce funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa. W wielu przypadkach w tego typu ofercie dodawana jest także obsługa Twojej korespondencji, która przychodzi na adres wirtualnego biura. To jednak zaledwie ułamek możliwości, jakie oferują tego typu miejsca.

Wirtualne biuro – zalety

Od momentu pojawienia się na rynku wirtualnych biur, ich oferta znacznie się rozszerzyła. Uwzględniając potrzeby klientów, większość firm tego typu stworzyła różnego rodzaju pakiety. Ich podstawową różnicą jest zakres działań otrzymywanych w ramach współpracy oraz cena. W niemalże każdym miejscu, oferującym wirtualny adres dla firmy, istnieje możliwość wynajmu biurka lub nawet kilku pokojów. Ceny wynajmu powierzchni biurowych w tego typu miejscach są znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnego najmu całych biur. 

Kolejną zaletą nawiązania współpracy z wirtualnym biurem jest elastyczność, którą z pewnością doceni każdy przedsiębiorca. Co dokładnie kryje się pod tym pojęciem? Przede wszystkim to Ty decydujesz, z jakich usług skorzystasz. Dodatkowo umowa podpisywana z wirtualnym biurem, cechuje się krótszym okresem wypowiedzenia, niż przy kontraktach zawieranych przy wynajmie dużych powierzchni biurowych w centrum dużych miast.

Pozostając przy temacie lokalizacji – to z pewnością jeden z największych atrybutów wirtualnych biur. Oferowane przez nich powierzchnie biurowe, znajdują się w ścisłym centrum największych miast w Polsce. Możliwość umieszczania tak atrakcyjnego adresu na stronie internetowej przedsiębiorstwa, to duża przewaga dla osób rozkręcających swoje biznesy.

Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcom, ale zależy Ci na profesjonalnej obsłudze klientów i partnerów, z którymi omawiasz kwestie biznesowe, w wirtualnym biurze możesz skorzystać z usług osoby pracującej na recepcji. Nie musisz zatrudniać sekretarki ani asystenta – recepcjonista zajmie się przyjęciem Twoich kontrahentów i zaproponuje im coś do picia. Bez problemu wydrukuje również dla Ciebie potrzebne materiały do spotkania.

W jakim mieście warto zarejestrować swoją firmę?

Wirtualne biura otwierają nowe możliwości przed nowo otwartymi firmami – możesz zarejestrować swoje przedsiębiorstwo w jednym z największych miast w Polsce za niewielką kwotę. Jeśli zastanawiasz się, na którą konkretnie miejscowość postawić, mamy dla Ciebie garść praktycznych informacji. Wiele osób w pierwszej kolejności rozpatruje skorzystanie z wirtualnego adresu dla firmy w Warszawie. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że w stolicy konkurencyjność może być wysoka. Dlatego powinieneś mieć dobrze zaplanowaną strategię działań dla Twojej firmy, jeśli zamierzasz pozyskiwać klientów z Warszawy.

Dobrym wyborem na start będzie stolica dolnego śląska, czyli Wrocław. To prężnie rozwijające się miasto, które co roku przyciąga coraz więcej inwestorów. Dobre połączenie z zachodem (przez rozbudowany port lotniczy) i baza firm informatycznych to tylko niektóre z argumentów przemawiających za Wrocławiem.