Kto powinien skorzystać z usług software house?

W związku ze wzrostem oczekiwań ze strony klientów, programowanie, tworzenie stron internetowych oraz zaawansowanych aplikacji stały się niezwykle pożądanymi czynnościami. Posiadanie własnej witryny to w dzisiejszych czasach absolutna podstawa, aby przedsiębiorstwo mogło zaistnieć w Internecie. Równie często zdarza się, że firma potrzebuje specyficznego oprogramowania, tak aby spełniało jej najważniejsze potrzeby. Czym jest software house i kto powinien rozważyć nawiązanie współpracy z tego typu przedsiębiorstwem?

Software house Wrocław – co to jest?

Firmy, które określają się jako software house’y, funkcjonują od niedawna. W związku ze wzrostem zapotrzebowania na specjalistyczne i spersonalizowane rozwiązania technologiczne, na rynku zaczęły pojawiać się przedsiębiorstwa tworzące dedykowane rozwiązania dla klientów. Najważniejszym działaniem software house jest tworzenie oprogramowań. Pisane algorytmy wyróżniają się ze względu na ich funkcjonalność, która jest dopasowana do potrzeb konkretnej firmy. Kiedy klient zgłasza się do software house Wrocław może zapomnieć o uniwersalnym oprogramowaniu, które posiada co druga firma. Rozwiązania, które tworzą tego typu firmy technologiczne, najczęściej mają postać rozbudowanych systemów posiadających szereg możliwości dopasowanych do specyfiki branży klienta. Software house realizują następujące projekty:

  • platformy e-commerce,
  • aplikacje webowe oraz aplikacje mobilne,
  • zaawansowane i rozbudowane portale,
  • rozwiązania wspierające CRM,
  • systemy ERP,
  • platformy B2B.

Software house oferują kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji projektu. W związku z tym, że tego typu firmy nie ograniczają się tylko do tworzenia oprogramowania, zapewniają również analizę założeń biznesowych. Jest to czynność, która powinna być wykonywana w pierwszej kolejności, ponieważ to ona determinuje następne kroki, które należy podjąć.

Dlaczego pogłębiona analiza jest aż tak istotna?

Wiele agencji projektuje strony oraz programy bez zagłębiania się w potrzeby klienta. Tworzą je na podstawie utartych i sprawdzonych sposobów, które mogą być użyteczne, ale tylko w pewnym stopniu. Przeciwieństwem tego typu działań jest software house, który rozpoczyna współpracę od pogłębionej i dokładnej analizy mającej na celu sprecyzowanie potrzeb biznesowych danej firmy. Strony dostarczane od tego typu przedsiębiorstw są tworzone w sposób elastyczny i mogą zostać dowolnie rozbudowane. Zespół projektowy specjalistów wykorzystuje w swojej codziennej pracy oprogramowanie typu open source lub własne, co umożliwia edytowanie kodu w dowolny sposób. Software house swoją pracę opiera na analizie i dokładnym poznaniu biznesu klienta. Z tego powodu nie raz bywa tak, że research i działania poprzedzające prace programistów, zajmują więcej czasu niż pisanie kodu.

Komu przyda się współpraca z software house?

Korzystanie z usług software house z pewnością nie jest wskazane dla każdego rodzaju przedsiębiorstwa. Dla kogo w takim razie współpraca z tego typu firmą będzie przydatna i owocna? Oferta software house na pewno spodoba się wielu przedsiębiorcom, których biznesy rozwijają się bardzo szybko i w związku z tym potrzebują specyficznych i spersonalizowanych rozwiązań technologicznych. Należy mieć również na uwadze fakt, że usługi software house są zdecydowanie droższe niż oferty agencji, które masowo tworzą podobne pod względem funkcjonalności strony. Jednak oprogramowanie, które zostanie stworzone z uwzględnieniem wszystkich potrzeb przedsiębiorstwa to z pewnością inwestycja, która szybko się zwróci.