Jak powinna wyglądać koperta firmowa?


Pomimo popularności i powszechności komunikowania się za pomocą e-maili, niektóre kwestie można załatwić wyłącznie za pomocą korespondencji listownej. W takiej sytuacji, jako firma, warto posiadać adekwatną papeterię. Jednym z jej kluczowych elementów są koperty. Ale co lepiej wybrać – czarne, białe, kolorowe a może szare koperty? Podpowiadamy.

Prostota zawsze w modzie – szare koperty

Decyzja o tym jak powinny wyglądać koperty wysyłane do klientów lub ważnych instytucji i urzędów nie jest prosta. Przede wszystkim należy brać uwagę wizerunek firmy i jej generalny charakter. Zajmując się na co dzień taką tematyką jak rachunkowość czy doradztwo prawne, raczej nie będziemy wysyłać listów oprawionych w różowe i brokatowe ozdoby. Odbiega to bowiem od powagi naszej firmy i może wywołać negatywną reakcję u adresata. Jednymi z najpowszechniejszych i zarazem najbardziej eleganckich kolorów są czarny, biały oraz szary. Czarne, białe i szare koperty symbolizują minimalizm i są w stanie dopasować się do idei każdej firmy. A czym możemy się wyróżniać na tle innych przedsiębiorstw?

Co powinno znaleźć się na kopercie firmowej?

Przede wszystkim należy pamiętać o podaniu istotnych informacji na temat firmy. Będzie to nasza nazwa, adres oraz logo. W zależności od tego, w jakiej firmie postanowimy wydrukować nasze (szare) koperty, mogą one wyglądać nieco inaczej. Jednak najczęściej w celu zachowania jednolitości korespondencji oraz przejrzystości i czytelności, logo firmy umieszczane jest w lewym górnym rogu, a zaraz pod nim widoczne są dane kontaktowe. Dzięki temu adresat lub poczta, bez problemu będą wiedzieli jak odpowiedzieć na wiadomość lub gdzie ją zwrócić.

Jak ozdobić szarą kopertę?

Jeżeli posiadamy biznes, w którym możemy sobie pozwolić na nieco więcej swobody w wyglądzie koperty, to warto zadbać o dodatkowe elementy dekoracyjne. Przykładowo jako sklep z zabawkami dla dzieci możemy na kopercie umieścić grafiki z grzechotkami, klockami itp. Gabinet weterynaryjny może dodać np. naklejki z uroczymi zwierzakami. Musimy jednak zawsze mieć na uwadze, do kogo będziemy wysyłać list i czy jego treść pozwala nam na tego rodzaju ozdoby na kopercie.