Ile kosztuje wirtualne biuro w Warszawie?

Wirtualne biuro to usługa, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie tylko wśród małych firm, start upów oraz freelancerów, ale również jest wybierane chętnie przez duże korporacje otwierające nowy oddział w mieście za granicą. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu zyskasz atrakcyjny adres dla swojego przedsiębiorstwa, bez konieczności najmu biura. Jakie są realne koszty korzystania z usług firm mających w swojej ofercie wirtualne biura? Dowiedz się więcej na temat wirtualnych biur w Warszawie z poniższego artykułu.

Zalety korzystania z wirtualnego biura

Osoby pracujące zdalnie muszą mierzyć się z utrudnieniami, które mogą pojawić się nagle i skutecznie wybić ze skupienia w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Nie jesteś w stanie przewidzieć, kiedy sąsiad rozpocznie remont w swoim mieszkaniu lub zacznie słuchać bardzo głośno muzyki. Takie sytuacje się zdarzają i kiedy mają miejsce, praca jest znacznie utrudniona. Prowadzenie spotkania przy odgłosach remontu czy psa szczekającego za ścianą z pewnością nie zrobi dobrego wrażenia na potencjalnym kliencie lub kontrahencie.

W takich sytuacjach korzystanie z oferty wirtualnego biura może uratować reputację Twojej firmy. Podstawowa oferta firm realizujących wspomnianą usługę, polega na możliwości zarejestrowaniu adresu przedsiębiorstwa w atrakcyjnej lokalizacji, w której znajduje się wirtualne biuro w Warszawie. Jest to w pełni legalny sposób dla początkujących firm, które nie mogą sobie pozwolić na najem biura w centrum dużego miasta na wykorzystanie znanej lokalizacji i dodanie jej na swoją stronę internetową. Za dodatkową opłatą osoby pracujące w wirtualnym biurze mogą odbierać za Ciebie pocztę, dzięki czemu zaoszczędzisz czas, który poświęciłbyś na stanie w kolejce na poczcie.

Kolejną ogromną zaletą wirtualnych biur w Warszawie jest możliwość wynajęcia biurka czy sali na godziny lub dłuższe terminy. Jeśli wiesz, że konkretnego dnia czeka Cię ważne spotkanie z klientem, warto skorzystać z takiej możliwości i zaprosić kontrahenta do profesjonalnie wyposażonej sali konferencyjnej. Z pewnością lokalizacja w centrum dużego miasta i pomocna obsługa na recepcji zrobi na potencjalnym kliencie dobre wrażenie.

Ceny wirtualnych biur w Warszawie

Konkretne ceny wirtualnych biur w dużych miastach, takich jak Warszawa, różnią się w zależności od wybranego pakietu oraz okresu, na jaki podpisujesz umowę. Im większy pakiet, tym jest on droższy. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za miesiąc. W porównaniu do cen najmu biur w centrum dużych miast, wymienione kwoty i tak są niezwykle atrakcyjne. Najdroższe pakiety zawierają wszystkie najważniejsze usługi oferowane przez wirtualne biura, np. możliwość rejestracji firmy pod wybranym adresem, odbiór oraz przesyłanie skanów korespondencji, wynajem sali konferencyjnej na określoną ilość godzin w ciągu miesiąca oraz obsługa spotkań przez profesjonalnego recepcjonistę.

Wirtualne biura oferują promocyjne i okazyjne ceny dla klientów, którzy zdecydują się na podpisanie usługi z firmą na okres 1-2 lat. Koszty usług są wtedy najbardziej okazyjne. To dobre rozwiązanie dla firm, które mają określony plan marketingowy i biznesowy na najbliższy czas i potrzebują stabilizacji.