Dlaczego wirtualna asystentka to doskonała pomoc w prowadzeniu biznesu?

Wirtualna asystentka ma zakres obowiązków taki sam jak osoba, pełniąca tradycyjną funkcję tego stanowiska. Jedyna różnica polega na tym, że wszystkie czynności wykonuje zdalnie. W prowadzeniu biznesu jej rola jest nieoceniona, ponieważ wspiera swym doświadczeniem i umiejętnościami zarówno firmę, jak i jej ewentualnych petentów. Efekty jej pracy są realizowane na czas oraz przeprowadzane zgodnie z wytycznymi. Nikogo nie trzeba przekonywać, że wirtualna asystentka to doskonała pomoc w prowadzeniu biznesu. Sprawdźmy, czym dokładnie się zajmuje i dlaczego warto korzystać z jej usług.

Jak pracuje wirtualna asystentka?

Każda firma potrzebuje eksperta, który będzie umiał kompleksowo zająć się firmą. Takim pomocnym stanowiskiem jest wirtualna asystentka. Praca ta polega na prowadzeniu spraw administracyjnych, rozwijaniu biznesu poprzez: marketing, PR, prowadzeniu blogów, social mediów, a czasem także pisanie tekstów zgodnie z zasadami SEO. Jej wsparcie może być bardzo pomocne w efektywnym prowadzeniu dużych, ale również i mniejszych firm. Asystentka dopasowuje swoje działania do potrzeb biznesowych i podchodzi do każdego przedsiębiorstwa indywidualnie. Poniżej przedstawiamy wybrane obszary, w obrębie których świadczy usługi.

Codzienne obowiązki wirtualnej asystentki

Wirtualny asystent, bo i mężczyzna może zajmować takie stanowisko, codziennie wspiera przedsiębiorstwa swoją zdalną pracą w optymalizowaniu procesów działalności. Zainteresowani taką współpracą mogą być prezesi zarówno dużych, średnich, jak i małych firm, freelancerzy, zespoły projektowe i inni. Do zadań, realizowanych przez osobę na tym stanowisku, należą m.in.:

 • kontaktowanie się z klientami;
 • tworzenie notatek, prezentacji, konspektów, planów i innych dokumentów;
 • dbanie o firmowy kalendarz oraz organizowanie spotkań, eventów;
 • obsługa połączeń telefonicznych;
 • obsługiwanie skrzynki e-mailowej, tradycyjnej poczty, przesyłek i faktur;
 • zajmowanie się początkową fazą rekrutacji;
 • budowanie relacji z klientami;
 • reprezentowanie firmy;
 • i inne czynności uzgodnione z asystentką, zgodne z potrzebami firmy.

Zalety posiadania wirtualnej asystentki

Wirtualna asystentka jest kimś w rodzaju prawej ręki organizacji, która daje poczucie bezpieczeństwa pracownikom. Dzięki niej wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku, ponieważ cechuje ją dobra organizacja czasu pracy, terminowość wykonywania zadań i perfekcjonizm. Jest to osoba, na której można polegać oraz ciesząca się społecznym zaufaniem, bez którego trudno byłoby współpracować z ludźmi. Korzystając z usług asystentki, mimowolnie zyskasz partnera do zadań specjalnych, ponieważ nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Załatwi ona każdą, nawet najbardziej skomplikowaną sprawę i sprawi, że Twój biznes nabierze rozpędu. To pokazuje, że jest ona także bardzo elastyczna i potrafi dostosować się do Twojego prowadzenia biznesu. Poniżej przedstawiamy zalety korzystania z usług wirtualnej asystentki:

 • profesjonalne wspieranie w sprawach administarcyjno-biurowych;
 • odciążenie w kontaktach z klientami i rekrutującymi się kandydatami;
 • lepsza organizacja pracy;
 • oszczędność czasu i finansów;
 • zagwarantowana uczciwość i lojalność.

Ile zarabia wirtualna asystentka?

To, ile zarabia dana osoba, jest ściśle związane z kompetencjami oraz zakresem obowiązków. Im wyższe doświadczenie, posiadana wiedza i mnogość zadań do wykonania, tym wyższa kwota, którą musi ponieść firma zatrudniająca asystentkę. Zazwyczaj, zatrudniając kogoś na takie stanowisko, należy liczyć się z tym, że minimalna stawka za godzinę to ok. 70 zł. Jednak wszystko zależy od ilości pracy i kwalifikacji danej osoby. Zazwyczaj asystentki oferują różne interesujące pakiety dostosowane do działalności, z którą mają współpracować. Jest to najbardziej ekonomiczna propozycja dla przedsiębiorstw, często można ją również zmodyfikować po konkretną działalność.

Czy warto korzystać z usług wirtualnej asystentki?

Firmy, dopiero co powstałe, ale także te z dłuższym stażem na rynku często poszukują wsparcia w codziennych sprawach, które dzieją się na wielu płaszczyznach. Taką pomoc znajdą w agencjach oferujących takie usługi. Współczesny biznes coraz częściej sięga po tego typu rozwiązania, ponieważ prezesi dobrze wiedzą, jak ważne jest, by sprawami administracyjno-biurowymi firmy zajmowali się profesjonaliści. Wirtualna asystentka to niewątpliwie ekspert w zajmowaniu się codziennymi obowiązkami w każdej organizacji.